درب و پنجره UPVC

شرکت آرپان نما گستر پایا

درب و پنجره های UPVC

تولید و اجرای انواع درب و پنجره های UPVC

پنجره‌های یوپی‌وی‌سی UPCV

تاریخه پیدایش درب و پنجره های upvc

استفاده از PVC در ساخت درب و پنجره و صنعت ساختمان تقریبا از سال 1960 میلادی در اروپا شروع شد. با پیشرفت تكنولوژی و افزایش هزینه تولید درب و پنجره چوبی، آهنی و آلمینیومی و همچنین برتری های بی نظیر پنجره های دوجداره PVC، استفاده از درب و پنجره های upvc رونق روز افزون یافته است. سهولت ایجاد تنوع در طرح و رنگ و استقامت فیزیكی و پایداری در برابر شرایط جوی متفاوت و همچنین قابل بازیافت بودن upvc به كار رفته ساخت این نوع درب و پنجره موجب تحولات عمده ای در این صنعت گردیده است.

درب و پنجره های upvc
درب و پنجره های upvc

تاریخچه استفاده از سیستم درب و پنجره UPVC در ایران

اواخر دهه 50 شمسی در ایران اولین واحد تولید پروفیل و ساخت درب و پنجره upvc ید و در سال های بعد واحد های تولیدی دیگری احداث شده است. طی این سالها پیشرفت های قابل توجهی در این صنعت رخ داده است و تولید اییفیت آنها با برند های جهانی در حال رقابت و پیشی گرفتن می باشد

مزایای درب و پنجره های UPVC

مزیت های بی نظیر درب و پنجره دوجداره UPVC

 • عدم ورود آب و رطوبت (Water Tightness)

 • عدم ورود گرد و غبار و باد (Wind and dust Load)

 • سهولت در استفاده (Smooth Opening And Closing)

 • عدم ورود آلودگی صوتی (Sound insulation)

 • هوا بندی مناسب (Air tightness)

 • عدم حساسیت به عوامل شیمیایی و اقلیمی (Anti- chemical property)

 • عدم تبادل حرارتی (Thermal Insulation)

 • عدم اشتعال و ضد آتش (Fire retardant)

 • توجیه اقتصادی (Economical & maintenance free)

 • عدم اتلاف انرژی (Energy efficient)

 • دوستدار محیط زیست (Environmentally friendly)

 • امنیت در استفاده(Security)

جهت مشاوره تماس بگیرید:

۸۸۴۵-۵۴۳۴-۵ (۰۲۱)

مزایای UPVC

برای مشاهده توضیحات هرکدام از عناوین روی آیتم مربوطه کلیک کنید

عدم ورود آب و رطوبت (Water Tightness)

حتی کمترین میزان ورود آب باران و یا رطوبت به داخل ساختمان می تواند باعث ایجاد خرابی شود. بهترین پنجره های آهنی و آلومینیومی نیز نمی توانند از ورود آب به صورت کامل جلوگیری نمایند. اما پنجره های دوجداره با پروفیل های UPVC از وقوع این مشکل به صورت کامل جلوگیری می نمایند.

عدم ورود گرد و غبار و باد (Wind and dust Load)

جلوگیری از ورود باد از درز پنجره ها یکی از عوامل کاهش آلودگی صوتی می باشد. پنجره های دوجداره یو پی وی سی چنانچه توسط گروه مجرب و یراق آلات استاندارد ساخته شوند به راحتی از پس این مهم بر می آیند. همچنین با جلوگیری از ورود گرد و غبار به داخل ساختمان، امور خانه داری با سرعت و کیفیت بهتری پیش خواهد رفت.

سهولت در استفاده (Smooth Opening And Closing)

یکی از مزایای استفاده از پنجره های دوجداره، سهولت در استفاده از آنها علاوه بر سایز بزرگشان است. بدین معنی توانید سایز های بزرگتری از پنجره را در معماری خود جای دهید بدون آنکه نگران استفاده از آن باشید. البته این مهم به شدت به استاندارد بودن یراق آلات استفاده شده بستگی دارد.

عدم ورود آلودگی صوتی (Sound insulation)

گرچه بخش اعظمی از ورود صدا به داخل ساختمان از محل شیشه دوجداره و یا چند جداره بوده و انتخاب مناسب ضخامت شیشه ها می تواند از ورود بخش قابل توجهی از این آلودگی جلوگیری نماید، ولی نوع پروفیل UPVC نیز بسیار مهم است و می تواند به عنوان درصدی از عایق صوتی در محاسبات اعمال گردد.

هوا بندی مناسب (Air tightness)

کیپ شدن صحیح لنگه های در بر روی فریم اصلی و تعداد لاستیک های موجود بر روی پروفیل باعث نکته مهمی به نام هوابندی در پنجره های دوجداره می شود. با هوا بندی مناسب مشتریان ما دیگر نگران ورود گرد و غبار ، صدا های آزار دهنده ، حشرات مختلف و سایر عناصر آزار دهنده نخواهند بود.

عدم حساسیت به عوامل شیمیایی و اقلیمی (Anti-chemical property)

عدم حساسیت به عوامل شیمیایی بواسطه افزودنی های خاصی در پروفیل ها بدست می آید. این قابلیت مهم تنها برای حوادث نبوده و شامل جلوگیری از آسیب دیدن پنجره در مقابل باران های اسیدی، شرایط رطوبت بالا ونیز می شود. بنابراین کیفیت ثابت در طول زمان را برایتان تضمین می نماید.

عدم تبادل حرارتی (Thermal Insulation)

شاید بتوان از قابلیت عدم تبادل حرارتی درب و پنجره های دوجداره بعنوان مهم ترین عامل خرید پنجره ها یاد کرد. پنجره های UPVC در مقابل انواع دیگر درب و پنچره به تنهایی از تبادل گرمایی بیشتری جلوگیری می نمایند. این قابلیت بدلیل ساختار ویژه ، مواد اولیه ، یراق آلات مناسب و استاندارد و در نهایت شیشه دوجداره مناسب می باشد.

عدم اشتعال و ضد آتش (Fire retardant)

آزمایش های گوناگونی بر روی PVC انجام شده است و نتیجه تمامی آنها اثبات عدم اشتعال آنها را در بر داشته است. حتی در زمانی که پروفیل های یو پی وی سی از آتش خارج می شوند دیگر تمایلی به سوختن نداشته و خاموش می شوند.

توجیه اقتصادی (Economical & maintenance free)

با چشم پوشی از دیگر قابلیت های منحصر بفرد پنجره های دوجداره UPVC، این سیستم پنجره از نظر اقتصادی با دیگر تکنولوژی های موجود در بازار در دراز مدت قابل مقایسه نیست. عدم نیاز به رنگ آمیزی ، سرویس های مکرر و تمیز کردن و جلوگیری از اطلاف انرژی از اصلی ترین موارد اقتصادی استفاده از UPVC می باشد.

عدم اتلاف انرژی (Energy efficient)

با ادقام دلایل گفته شده در بالا شامل آب بندی و هوابندی مناسب ، ساختار شیمیایی UPVC ، استفاده از شیشه های دوجداره واز این نوع پنجره بنام محصولات با مصرف انرژی کم نام برده می شود. همچنین با گسترش تکنولوژی و ساخت پروفیل های جدید تر با چمبر بیشتر هرروز شاهد مصرف کمتر انرژی خواهیم بود.

دوستدار محیط زیست (Environmentally friendly)

دوست داشتن و حمایت از محیط زیست صرفا به کلام نیست. محصولات UPVC از ابتدا و در فرایند تولید از انرژی کمتری جهت تولید استفاده می نمایند. در زمان مصرف هم با صرفه جویی در مصرف انرژی در ساختمان دوستدار محیط زیست ما هستند و در نهایت و در مرحله بازیافت بهترین قابلیت تبدیل شدن به مواد قابل استفاده دیگر را دارند.

امنیت در استفاده (Security)

استفاده از پروفیل هایی با ضخامت بالا و تعداد چمبر های بیشتر، استفاده از پروفیل های گالوانیزه در داخل پروفیل های UPVC ، استفاده از شیشه های دوجداره و زوار های مخصوص ، یراق آلات خاص و استاندارد. امنیت قابل توجهی را برای استفاده کنندگان از این محصولات به ارمغان می آورد.

آخرین پروژه‌های ما

هتل شهریار

پروژه هتل شهریار

برای مشاهده جزئیات و تصاویر بیشتر پروژه کلیک کنید

پروژه ساختمان روناک

برای مشاهده جزئیات و تصاویر بیشتر پروژه کلیک کنید

برج باغ

پروژه برج باغ

برای مشاهده جزئیات و تصاویر بیشتر پروژه کلیک کنید